"Restauracja, Hotel  Pustelnik" mieści się w Wiśle Małej na trasie Pszczyna-Strumień, tuż przy jeziorze Goczałkowickim (na zdjęciach poniżej). Wisła Mała znajduje się na szlaku architektury drewnianej, a to ze względu na XVIII-wieczny Kościół pw. Św. Jakuba Starszego.Atrakcyjna okolica turystyczna, piękne krajobrazy, bogactwo zabytków są gwarancją miłego i zdrowego wypoczynku. Okoliczne lasy sprzyjają spacerom. Dla gości preferujących aktywną formę wypoczynku polecamy rowerowe  szlaki turystyczne (na zdjęciu). Natomiast nad łąckim zbiornikiem wodnym szkółkę windsurfingu, wypożyczalnie rowerków wodnych i kajaków. Miłośników wędkarstwa  z pewnością ucieszy obfitość ryb. Latem można skorzystać z piaszczystej plaży i kąpieliska (na zdjęciu).
Samo położenie ośrodka stanowi doskonałą bazę wypadową do turystycznych eskapad południowej Polski. Miejsca i atrakcje, które warto zobaczyć to:

Pszczyna (odległość około 10km)
Muzeum Zamkowe położone w otoczeniu malowniczego 150 hektarowego parku krajobrazowego
Muzeum Prasy Śląskiej
Skansen „Zagroda Wsi Pszczyńskiej”
pole golfoweWisła (odległość około 30km)
ścieżka dydaktyczna na Baranią Górę wytyczona doliną Czarnej Wisełki
Zameczek Myśliwski Habsburgów z XIX w.
Zameczek Prezydenta RP Ignacego Mościckiego
zimą wyciągi narciarskie

Ustroń (odległość około 25km)
kolej linowo-krzesełkowa na Czantorię
letni tor saneczkowy o długości 710 m
Muzeum Regionalne „Stara Zagroda”

Oświęcim (odległość około 30 km)
Muzeum Auschwitz-Birkenau

"Restauracja, Hotel  Pustelnik" znajduje się również niedaleko przejścia granicznego w Cieszynie, a od lotnisk w Pyrzowicach  i Balicach dzieli odległość odpowiednio około 45 i 55km. Lokalizacja ośrodka stanowi więc także dobrą bazę do wypadów biznesowych. Do Bielska-Białej jest tylko 30km, Katowic  40km, a Krakowa – 60km.

Zdjęcia udostępnione przez pszczyński portal pless.pl

powrót


Aby otrzymywać powiadomienia o nowościach, promocjach, ofertach prosimy o dopisanie swojego adresu e-mail do listy mailingowej.

Zaproś do nas swoich znajomych. Możesz zrobić to tutaj


  © 2005 - 2020 PUSTELNIK - Wszelkie prawa zastrzeżone